Protestantse Gemeente Culemborg

Voor de kinderen van de kindernevendienst is er voor zondag 5 juli weer een verhaal en een werkblad beschikbaar.

20200524 plaatje KoZHet verhaal is hier te beluisteren, het werkblad is hier te downloaden.

De tekst die bij het werkblad hoort is:

Hier vind je rust
Jezus heeft de leerlingen uitgezonden en spreekt nu tot de omstanders. Gewone, eenvoudige mensen. Hij zegt: ‘Kom naar mij als je vermoeid bent, als je het zwaar hebt. Want ik zal je rust geven.’ Zo vlak voor de vakantie is het een goed moment om met de kinderen na te denken over rust, tot rust komen, uitrusten. Waar is dat goed voor? Hoe kom jij tot rust?
Met het werkblad gaan de kinderen eerst nog eens flink aan de slag, er is nog geen tijd voor rust. Wat staat er op die zware pakken die de mensen tillen, waar ze aan lopen te trekken en sjorren? Gebruik een spiegel en zet de pakken in de goede volgorde. Let op: de tekst uit de schrijfwolk hoort erbij.
Werkwijze: Geef eventueel een printje uit de NBV, Matteüs 11:28-30.
Tip: Voor kinderen die niet lezen: kopieer een deel van het werkblad en vergroot dat tot een kleurplaat (hier te downloaden). De kinderen tekenen in een open ruimte wat zij moeilijk vinden om te dragen.
Oplossing: 1, 9, 8, 2, 7, schrijfwolk, 5, 3, 11, 4, 6, 10
Nodig: kleurpotloden, stiften, pennen, scharen, lijm.


Het verhaal van 28 juni is hier nog te zien, het werkblad via deze link.