Protestantse Gemeente Culemborg

De Protestantse Gemeente Culemborg Palmpasen
(PGC) is op zoek naar een jeugdwerker, die samen met ons het jeugdwerk van de gemeente, voor kinderen en jongeren van 0 – 21 jaar, verder wil ontwikkelen. Vanuit een enthousiasmerende en verbindende houding voortbouwend op wat er al is en pionierend op wat er nog kan komen; waarbij we ons ook richten op wie nu niet (meer) in beeld zijn.

Dit is een project voor een periode van maximaal 3 jaar.

 

Je doet dit doordat je

 • de doelgroep en haar behoeftes in beeld brengt.
 • met ons de visie op het jeugdwerk verder ontwikkelt, uitvoert en toepast waarbij je ook aandacht hebt voor de jongeren en (jonge) gezinnen die nu buiten beeld zijn.
 • evalueert en structuur geeft aan wat er al bestaat binnen de PGC.
 • de inbedding van het jeugdwerk binnen de gemeente versterkt.
 • met ons samen activiteiten initieert, pioniert en waar nodig zelf (tijdelijk) uitvoering geeft aan activiteiten.
 • activiteiten ontwikkelt, ondersteunt en coördineert op zo’n manier dat na het beëindigen van het project deze zijn ingebed binnen de gemeente en voortgezet kunnen worden zonder inzet van een jeugdwerker.
 • samenwerkt met vrijwilligers in de gemeente en deze waar nodig adviseert.
 • contacten buiten de PGC bouwt en onderhoudt wanneer die relevant zijn voor de ontwikkeling en uitvoering van het jeugdwerk. Te denken valt aan scholen en andere kerken.
 • gesprekken voert met personen die al betrokken zijn op het kerkelijk werk t.b.v. kinderen en jeugd, hen inspireert en enthousiasmeert.
 • specifieke aandacht hebt voor gezinnen met jonge kinderen (o.a. geloofsopvoeding) en voor adolescenten.

Wij zoeken

Je voelt je aangesproken door het uitgangspunt van onze gemeente; dat het jeugdwerk enerzijds gaat om persoonlijke ontwikkeling en anderzijds om het ontdekken van een eigen geloofsbeleving in relatie tot Bijbelse verhalen én een geloofsgemeenschap.

Voor elke leeftijdsfase zijn daarbij andere aandachts- en zwaartepunten. Voor ouders is het gesprek over dilemma’s die de geloofsopvoeding in deze tijd met zich meebrengt van belang.  

 • Je hebt visie op en ervaring met jeugdwerk van een protestantse gemeente;
 • Een christelijke levensovertuiging, bij voorkeur aangesloten bij een protestantse kerkgemeenschap;
 • Je bent een creatief denker en doener en weet samen met anderen aan initiatieven vorm te geven;
 • Je bent tegelijkertijd praktisch en realistisch;
 • Je geeft waar nodig leiding en bent in staat om mensen te verbinden en te mobiliseren;
 • Je bent sociaal vaardig, legt makkelijk contact en weet snel vertrouwen te winnen;
 • Je staat dicht bij de belevingswereld van jongeren en jonge gezinnen;
 • Je hebt bij voorkeur de opleiding HBO – theologie afgerond;
 • Je vindt het vanzelfsprekend om regelmatig in de avonden en het weekend te werken.

Wat hebben wij te bieden?

Een arbeidscontract voor 20 uur per week. In eerste instantie voor de duur van 1 jaar. Met de intentie deze te verlengen voor de duur van het 3 jarig project. 

 • Ruimte voor het ontwikkelen van nieuwe ideeën;
 • Samenwerking met onze predikant en betrokken en enthousiaste gemeenteleden;
 • Een kerkenraad en een stuurgroep die het jeugdwerk middels dit project extra aandacht wil geven en een betere inbedding binnen de gemeente;
 • Een klankbordgroep om mee te sparren;
 • Een bestaande samenwerking met andere kerken in Culemborg;
 • Een historische stad van 30.000 inwoners in prachtig groen Rivierenland. Een multiculturele stad met veel voorzieningen, culturele en sociale activiteiten, in het midden van het land en goed bereikbaar met openbaar vervoer;
 • Een salaris in schaal 9 conform de landelijke regeling kerkelijk medewerkers, inschaling afhankelijk van ervaring.

Wie zijn wij?

De PGC is onderdeel van de Protestantse Kerk in Nederland. Wij zijn een pluriforme en maatschappelijk betrokken gemeente met ruim 300 actieve leden uit verschillende tradities. Wij willen een plek zijn voor inspiratie en gesprek rondom vragen van geloof, hoop en liefde. We willen dit bereiken in ontmoeting met de Eeuwige en in de ontmoeting met andere mensen, waarbij de gemeente een plek moet zijn waar mensen met verschillende overtuigingen en geloofsbeleving zichzelf kunnen zijn. Daarbij is omzien naar elkaar een belangrijke activiteit.

Voor meer informatie en het uitgangspuntendocument PGC jeugdwerker kun je contact opnemen met Henja Visser: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of 0614408430 (bij voorkeur in de avonden). Direct solliciteren? We zien je motivatie en cv graag uiterlijk maandag 13 mei tegemoet via e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. De sollicitatiegesprekken vinden plaats in week 21 t/m 23 (waarschijnlijk in de avond).

 

Ten slotte

Om bij ons te solliciteren vragen wij informatie zoals geboortedatum, opleidingsniveau en werkervaring. Deze gegevens maken meestal deel uit van een sollicitatiebrief of curriculum vitae. Als wij jou niet in dienst nemen, verwijderen wij deze gegevens uiterlijk vier weken na afloop van de sollicitatieprocedure en bewaren we ze als je wel bij ons in dienst komt.

Als onderdeel van de procedure vragen wij een ‘Verklaring Omtrent Gedrag’ (VOG). De kosten van de VOG worden door ons vergoed. Bewaar daarvoor de originele bon. Meer informatie over de VOG kun je vinden op www.rijksoverheid.nl